Racioterm R6

Výměníková stanice tlakově závislá voda / topná voda .

Nejvíce žádané

Regulační ventil
RVK 1516.101

Výměníková stanice
R3/7

Havarijní kulový kohout
HKK 2540.1

Filtr
FUt 25040.19

Standardní sortiment našich výrobků

Po registraci získáte přístup k cenám a slevě

Rychlé kontakty

RACIOTERM s.r.o.

Jirečkova 449, 280 00 Kolín 4

+420 602 185 026

Racioterm R6

CHARAKTERISTIKA

použití

Nejčastěji nasazovaný typ tlakově závislé výměníkové stanice, která (vzhledem ke své jednoduchosti) tvoří obvykle jednu z několika topných větví, osazených na rozdělovači.

směšovací princip

Základním prvkem je třícestný směšovací ventil (kohout s regulační charakteristikou) ovládaný elektropohonem a oběhovým čerpadlem s elektronicky či stupňovitě nastavitelnými otáčkami. V některých případech je použit dvoucestný regulační ventil s přepouštěním ze zpátečky.

vyvážení průtoku

Ani elektronicky řízená čerpadla není vhodné ponechávat pracovat do zavřeného okruhu, což téměř se železnou pravidelností nastává, při napájení VZT jednotek. V takovém případě je výstup větve opatřen přepouštěcím ventilem s nastavitelným diferenčním tlakem.

filtrace

Veškeré citlivější armatury (čerpadla, regulační ventily) jsou chráněny filtry mechanických nečistot typu FH či FU.

měření tepla

Na základě požadavku dodavatele tepla nebo investora může být v rámci dodávky VS (topné větve) osazen měřič spotřeby tepla.

systém MaR

Ve většině případů je provedení R6 součástí jiného typu VS (nejčastěji R3 či R5) a je i centrálním systémem MaR obsluhováno. Je-li tlakově závislý směšovací uzel R6 instalován vzdáleně od zdroje, bývá osazovan vlastním jednoduchým systémem MaR, který datově komunikuje s hlavním systémem MaR centrálního zdroje. Zamezí se tak zbytečnému přatápění zdroje při snížených či nulových odběrech.

KATALOGOVÝ LIST

VS Racioterm R6-katalogový list

Schema.dwg pro pojektanty

DOTAZ K PRODUKTU

Zaujal Vás produkt na této stránce? Chcete se dozvědět více informací o našich službách? Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře.

Pro úspěšné odeslání je třeba vyplnit všechny položky.

2011 © Racioterm s.r.o.
Webdesign & SEO eStudio