Racioterm R7

Výměníková stanice tlakově nezávislá voda / teplá voda - nepřímý ohřev.

Nejvíce žádané

Regulační ventil
RVK 1516.101

Výměníková stanice
R3/7

Havarijní kulový kohout
HKK 2540.1

Filtr
FUt 25040.19

Standardní sortiment našich výrobků

Po registraci získáte přístup k cenám a slevě

Rychlé kontakty

RACIOTERM s.r.o.

Jirečkova 449, 280 00 Kolín 4

+420 602 185 026

Racioterm R7

CHARAKTERISTIKA

použití

Nepřímý ohřev teplé vody v deskovém či šroubovém výměníku. Nejčastěji ve spojení s VS R1, R3 nebo R5 - v takovém případě nejsou osazeny komponenty pro přípravu topné vody - výměník tepla KVP, havarijní uzávěr HKK, regulační ventil RVK.

nepřímý ohřev

Výrazně nižší stupeň zanášení sekundární stěny výměníků (zejména šroubových) vlivem snížené teploty ohřívacího média. Teplá voda je ohřívána topnou vodou o max. teplotě 75 °C.

vnořený šroubový výměník

Akumulační nádoba s topnou vložkou - šroubovým výměníkem tepla. V případech, kde výkonový požadavek na ohřev teplé vody překročí možnosti šroubových výměníků v nádobě, je použit deskový výměník.

filtrace

Veškeré citlivější armatury (čerpadla, regulační ventily) jsou chráněny filtry mechanických nečistot typu FH či FU.

měření tepla

Na základě požadavku dodavatele tepla nebo investora je v rámci dodávky VS řešeno měření spotřeby tepla – buď na primární nebo na sekundární straně (není či je součástí VS R1(3,5)). Ve výrobním závodě je buď připravena měřící trať s mezikusem pro instalaci měřiče, nebo je i měřič součástí VS.

systém MaR

Součástí VS je systém MaR zajišťující automatický chod stanice s regulací teploty teplé vody v akumulační nádrži. Je-li typ R7 instalován v souboru s R1(3,5), probíhá regulace teploty dvoustavovým ovládáním nabíjecího čerpadla na topné vodě. V případě samostatné instalace probíhá regulace teploty nabíjecí topné vody shodně s typy R1(3,5), pomocí regulačního ventilu RVK, v závislosti na teplotě teplé vody v akumulační nádrži. Dále systém MaR hlídá havarijní stavy:

  • překročení maximální teploty topné vody
  • překročení maximální teploty teplé vody
  • překročení maximální teploty vzduchu v místnosti instalace
  • zaplavení místnosti instalace.

V případě vzniku havárie systém automaticky odstaví VS z provozu a sepne signalizaci. Výše uvedené havarijní stavy představují standard. V případě potřeby je možno sledovat i další požadované hodnoty. Součástí je i časové řízení chodu cirkulačního čerpadla z důvodu omezení tepelných ztrát, zejména v letních měsících.

Systém MaR výměníkové stanice je možno připojit na nadřazený systém nebo přímo umístit vizualizaci do řídícího PLC a umožnit tak přístup k VS z kteréhokoliv PC v síti internet.

KATALOGOVÝ LIST

VS Racioterm R7-katalogový list

Schema.dwg pro pojektanty - ohřev v akumulační nádobě

Schema.dwg pro pojektanty - ohřev ve výměníku tepla

DOTAZ K PRODUKTU

Zaujal Vás produkt na této stránce? Chcete se dozvědět více informací o našich službách? Kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře.

Pro úspěšné odeslání je třeba vyplnit všechny položky.

2011 © Racioterm s.r.o.
Webdesign & SEO eStudio